JAK ZAPLANOWAĆ WAKACJE?

JAK ZAPLANOWAĆ WAKACJE

Pomyślałam, że okres wakacyjny to idealny czas, aby napisać o tym jak my organizujemy nasze wyjazdy. Mamy to szczęście, że naturalnie podzieliliśmy się rolami w planowaniu i każdy wykonując swoje zadania robi to co lubi najbardziej. Ja wyszukuje miejsca warte odwiedzenia, połączenia, hotele a tata zosi akceptuje moje wybory :)

BOOKING

Wakacje najlepiej jest planować ze sporym wyprzedzeniem, co ma przełożenie na ilość dostępnych miejsc noclegowych i ich ceny. Im bliżej daty wyjazdu tym ceny wyższe a hoteli wartych uwagi coraz mniej. Strona z hotelami z której my korzystamy już od wielu lat to booking. Booking pozwala na rezerwowanie hoteli z możliwością bezkosztowej rezygnacji nawet do kilku dni przed planowanym przyjazdem. Jest to duża zaleta biorąc pod uwagę podróżowanie z dziećmi. Warto jednak zwrócić na to szczególną uwagę i upewnić się zanim dokonamy rezerwacji. Booking pozwala też na łatwe filtrowanie spośród setki tysięcy hoteli w wybranej destynacji. Nasza sprawdzona metoda, to zaznaczenie po lewej stornie ofert z odpowiadającej nam grupy cenowej a następnie posortowanie po najlepszych opiniach według wszystkich oceniających. Ten sprawdzony sposób pozwoli Wam na wyszukanie najlepszej możliwości mieszczącej się w budżecie. 

AIRBNB

Inną stroną, którą poznałam ostatnio jest Airbnb. Z tą stroną nie mam jeszcze dużego doświadczenia, ale jest bardzo przyjemna wizualnie i ma w swojej bazie dużo więcej prywatnych apartamentów w dobrych cenach.

SKYSCANNER

Kolejnym narzędziem, bez którego ciężko cokolwiek planować jest skyscanner. Jest to baza wszelkich połączeń lotniczych u większości przewoźników. Moją radą jest sprawdzanie połączeń w całym miesiącu zamiast w wybranym terminie. Czasami różnica jednego dnia pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych! 

TRIPADVISOR/SPOTTEDBYLOCALS

Ostatnią ale nie mniej ważną rzeczą są dobre przewodniki. Te wirtualne to z całą pewnością tripadvisor (kopalnia wiedzy na temat polecanych miejsc, restauracji, "niekatalogowych" zdjęć hoteli) kolejna świeżo odkryta przeze mnie strona to spottedbylocals- wybrane, zazwyczaj aktualne atrakcje polecane przez miejscowych. Papierowe przewodniki też kochamy, bo to te można zabrać ze sobą wszędzie. Jednak my polecamy te nieco alternatywne takie jak 36 hours- 125 weekends in europe, oraz The MONOCLE Travel Guide Series. My w swojej bibliotece posiadamy nr 1 Londyn- oczywiście :) i nr 2 Nowy York. Przewodniki te nie skupiają się na rzeczach oczywistych, ale pokazują miasta od tej drugiej mało turystycznej strony, którą my kochamy najbardziej. Dla nas prawdziwe wakacje w innym kraju/mieście to głównie chodzenie, fotografowanie i choć przez chwilę życie tamtejszym życiem.

JAK ZAPLANOWAĆ WAKACJE

przyjemnego planowania!
mama zosi

Brak komentarzy