WAKACYJNE WYJAZDY- WARMIA

Do tej pory myślałam, że jak na żeglarkę przystało najbardziej kocham mazury. Jednak od pewnego czasu konsekwentnie upewniam się, że  dużo lepiej czuję się na miej turystycznej Warmii. Ostatnie 5 dni spędziłyśmy z Zosią, moim bratem ciotecznym i jego mamą a moją ciocią w miejscowości Mierki. Wyjazdy z moim niemowlakiem nie są typowymi wakacjami, jednak udało mi się trochę odpocząć. Szczególnie zawdzięczam to cioci zosi i piaskownicy przy naszym domku :) Piaskownica to jedno z niewielu miejsc gdzie Zosia potrafi spędzić dłuższą chwilę na samodzielnej zabawie. Zaczynam rozważać postawienie piaskownicy na środku salonu! ;)

Co mogę polecić w okolicach Olsztyna?

1) Z całą pewnością Skansen w Olsztynku- wyjątkowe miejsce z masą atrakcji dla maluchów (sala zabaw, prawdziwe zwierzęta i dużo bezpiecznego terenu do biegania).

2) Restaurację Przystań w Olsztynie-  Pyszny obiad na jeziorze z widokiem na port!

3) Odwiedziny Huty Szkła w Olsztynku- przywiozłam kilka pamiątek :)

4) Smażalnia ryb kawałek za kompleksem w Pluskach, pyszna świeża ryba podana na plastikowych tackach (jak kiedyś!) - Zosia zjadła swoją i moją porcję :):)

5) Starówkę Olsztyna

6) O zachodzie słońca, spacer deptakiem od hotelu Tiffi aż do plaży miejskiej w Olsztynie.

7) Jeżeli czegoś Wam zabraknie, możecie udać się na zakupy do Galerii Warmińskiej. Ja upolowałam kilka rzeczy w TK Maxx dla Zosi :)

8) Nocleg w Mierki Cottages. Tutaj się zatrzymaliśmy. Kameralne zakwaterowanie w stylowym domku z kominkiem. Dla dzieci dużo zielonego terenu, piaskownica, huśtawka, ping-pong i przemili właściciele. A w nocy pięknie rozgwieżdżone niebo!

9) Plażę w Zielonowie nad jez. Plusznym. Stosunkowo mało ludzi, ciepła płytka woda z łagodnym piaszczystym zejściem. Idealna dla dzieci!


mama zosi

Brak komentarzy