10 KROKÓW DO SUKCESU. ZASTRZYK MOTYWACJI!


SIEĆ PRZEDSIĘBIORCZYCH KOBIET BEST


Na początek kilka wyjaśnień.. Każda mama potrzebuje czasami zrobić coś dla siebie. W moim przypadku było to 4 dniowe szkolenie organizowane przez sieć przedsiębiorczych kobiet. Program BEST-BUSINESS& ENTREPRENEURSHIP SUPPORT TRAINING był niezwykłym doświadczeniem głównie ze względu na wyjątkowe kobiety. Absolutnie od wszystkich Pań zaczynając od założycielek przez trenerki i na uczestniczkach kończąc można było się wiele nauczyć. To co ja wyciągnęłam dla siebie, i to z czym chcę się z Wami podzielić to w kontekście własnego biznesu to:

- Zacznij od przelania wizji na papier. Bardzo często (ja jestem na to przykładem) pojawia nam się w głowie wiele pomysłów. Jednak dopóki nie zobaczysz pomysłu w formie cyferek nie wiesz czy w ogóle ma prawo przynieść jakieś zyski..

- Rozmawiaj o swoim pomyśle. Ten punkt jest dla mnie bardzo ważny. Do tej pory byłam przekonana, że jak już coś wymyśliłam to nie powinnam z nikim o tym rozmawiać. Z różnych powodów.. Warsztaty pokazały mi, że właśnie przedyskutowanie pomysłu z innymi daje wiele możliwości. Od konstruktywnej krytyki do nawiązania współpracy przy projekcie.

- Uwierz w siebie. Kolejny mocny punkt na mojej liście. Nie wystarczy wierzyć, że to co masz w głowie jest dobrym pomysłem. Daj szansę dostrzec to innym.

- Promuj się. Jak nie Ty to kto? Miej odwagę podzielić się tym czym się zajmujesz, jaki masz talent. Zapewniam, że pomiędzy zarozumialstwem a pewnością siebie jest ogromna różnica.

- Słuchaj. Czasami, na swojej drodze spotykasz ludzi, którzy mogą Ci pomóc lub którym możesz pomóc Ty. 

- Działaj. Nie zawsze trzeba mieć wszystko opanowane do perfekcji. Zacznij działać. Jest wiele narzędzi, które mogą ułatwić Ci pokonywanie kolejnych kroków. Znajdź takie, które Ci odpowiada i DZIAŁAJ!

- Porażka jest lekcją. Porażki mniejsze lub większe mogą się zdarzyć, ale traktuj je jako naukę. Nie myli się ten kto nic nie robi. 

- Nie oglądaj się za siebie. Nawet jeżeli zaczynałaś już 5 projektów, i żaden nie był sukcesem. Zostaw to za sobą i idź dalej. Swoją energię wkładaj w to na co masz wpływ, bo przeszłości nie zmienisz.

-Pamiętaj, że dookoła siebie masz wiele życzliwych Ci ludzi.  To chyba jeden z ważniejszych punktów, którego się nauczyłam.

- Kobiety są niesamowite :)

mama zosi


Brak komentarzy