PODRÓŻ LINIAMI EMIRATES Z PRAWIE DWULATKIEM

Podróż do Dubaju z Warszawy najwygodniejsza jest liniami lotniczymi Emirates. Gwarantuje ona bezpośrednie połączenie i szereg udogodnień zarówno dla osób podróżujących z maluchami jak i starszymi dziećmi.

Bilet lotniczy zamówiliśmy on-line na stronie przewoźnika. Bilet Zosi (nie całe 2 lata) kosztował 10% standardowej ceny. Bezpośrednio po zakupie biletu, możemy wybrać preferowane miejsca zarówno w pierwszą jak i powrotną stronę. Tak jak w przypadku innych lini, dziecko, które nie ukończyło 2 roku życia nie ma wykupionego oddzielnego miejsca. Wyjątkiem jest kilka miejsc, które mają dostęp do mini łóżeczek dziecięcych dla maluchów, które ważą nie więcej niż 11 kg. Szczegółowe informacje na temat przewożenia dzieci znajdziecie tutaj.

Przy wyborze miejsca, mamy również możliwość wyboru posiłku, który jest zgodny z naszą religią/ smakiem/ dietą/ alergią itp. Ważne jest jednak to, że niemowle dostaje tylko jeden mały słoiczek (marchewka z ziemniaczkiem). Może sprawdzi się to w przypadku 6 miesięcznego dziecka, ale dla naszej Zosi było to za mało.


  • Ważna informacja dla osób podróżujących z dziećmi- bagaż rejsowy może mieć nieco ponad 30kg
  • Linie Emirates są bardzo przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Będąc z dzieckiem odprawę można dokonać bez kolejki. W Warszawie przy odprawie dostaliśmy też specjalny worek foliowy na wózek, aby nie pobrudził się podczas transportu. Za to przyznaję Emirates wielki plus. Bagaże mają sporą drogę do pokonania, dlatego dobrze mieć coś, co ochroni wózek przed ewentualnymi zabrudzeniami lub uszkodzeniami.

udogodnienia emirates
  • W Warszawie wózek zostawia się tuż za wejściem do rękawa. W Dubaju tuż przed wejściem na pokład samolotu.

  • W samolocie dzieci mogą liczyć na drobne upominki, które umilą czas w podróży. W jedną stronę Zosia dostała kocyk i magnetyczną tablicę (która niestety nam się zgubiła)

upominek dla dziecka w liniach emirates

  W drogę powrotną Zosia dostała zestaw dla starszych dzieci:

upominek dla dziecka w liniach emirates

upominek dla dziecka w liniach emirates

upominek dla dziecka w liniach emirates

  • W Każdej z łazienek jest wygodny przewijak
  • W każdym w foteli wbudowany jest ekran dotykowy, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Mi udało się obejrzeć prawie 3 filmy, które niedawno jeszcze były w kinach. Zosia miała szansę obejrzeć bajki i zagrać w gry dla dzieci.
  • W Dubaju (tak jak i w Warszawie) nadany wózek odbiera się dopiero razem z bagażem. Linia jednak zrobiła wszystko, aby ułatwić podróżującym rodzicom i ich dzieciom drogę przez jedno z największych lotnisk na świecie. Tuż po przekroczeniu progu lotniska czeka kilkanaście wózków dziecięcych, które znacznie ułatwiają późniejsze przemieszczanie się z maluchem.
PODRÓŻ LINIAMI EMIRATES Z PRAWIE DWULATKIEM


  • Ostatnia z rzeczy na którą zwróciłam uwagę dotyczy nie tyle samych lini co lotniska w Dubaju. Kiedy dotarliśmy na lotnisko o 5 rano,  Zosia spała w wózku. wiedzieliśmy że będziemy musieli ją obudzić przed kontrolą bagażu. Ku naszemu zdziwieniu, miła Pani pozwoliła mi przejechać ze śpiącą Zosią przez bramkę i nie skanować wózka! Nie miałam też problemu z wiezieniem na pokład wody w butelce (ponad 100 ml). Najwyraźniej w Dubaju szanse na atak terrorystyczny są bardzo bardzo małe ;)
Wszystko co opisałam dotyczyło klasy ekonomicznej, ciekawe jak wygląda to w klasie pierwszej? :)


mama zosi

Brak komentarzy