ZOSI ZAJĘCIA DODATKOWE: BALET


Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie jestem ogromną fanką baletu i nie mam w tym kierunku żadnych  osobistych niespełnionych ambicji ;) 
Kiedy przeprowadziliśmy się do Poznania zaczęłam szukać dla Zosi zajęć dodatkowych, żeby zapewnić jej inne atrakcje niż siedzenie z mamą w domu :) Miała wtedy 2,5 roku i nie było zbyt dużo zajęć w których mogłaby uczestniczyć. Mam tu na myśli głównie zajęcia na których mogłaby się trochę poruszać i dać upust swojej nigdy niekończącej się energii. Przeszukując internet, trafiłam na zajęcia z baletu w profesjonalnej szkole baletowej. Zosia nie jest wybredna i lubi wszystko co nowe, więc postanowiłam ją zapisać. Musiałyśmy poczekać, ponieważ zajęcia były dedykowane dla dziewczynek od 3 roku życia. Na pierwszych zajęciach panie oceniały czy dziecko jest gotowe do nauki i czy wytrzyma te 45 minut lekcji. Większość dziewczynek dostała zielone światło i oficjalnie zostały uczennicami szkoły baletowej. Każda z dziewczynek otrzymała identyczny strój. Nie jest łatwo zlokalizować własne dziecko, kiedy po zajęciach wychodzi ok 20 dziewczynek podobnej figury i wzrostu w identycznych strojach i fryzurach :) )
Lekcje są połączeniem zabawy i nauki podstawowych figur baletowych. Jestem pod wrażeniem ile te małe dziewczynki nauczyły się od września! Zosia mimo zmęczenia po przedszkolu zawsze chętnie jeździ na lekcje i cieszy się kiedy zbliża się dzień treningu. Przemiłym zwyczajem w naszej szkole baletowej jest drobny poczęstunek (zazwyczaj w postaci chrupek kukurydzianych) i obrazek do pokolorowania dla najmłodszych uczennic po każdej odbytej lekcji. 
Rodzice nie mogą podglądać dzieci na zajęciach z czym na początku ciężko było mi się pogodzić, jednak doskonale to zrozumiałam po lekcji pokazowej ;) Kiedy Zosia wiedziała, że my na nią patrzymy urządziła występ solowy.. Na szczęcie Pani mnie uspokoiła, że na zajęciach Zosia potrafi się dostosować do grupy :)
Co daje jej balet na tym etapie? Przede wszystkim frajdę, dobrą gimnastykę, naukę słuchania, dostosowania się do grupy, przynależność do grupy o podobnych zainteresowaniach, i nowe znajomości :) 
Z całego serca polecam balet w sprawdzonym miejscu jako jedne z pierwszych zajęć dodatkowych.

Ola

Brak komentarzy